



БОКС И КИКБОКС

АВТОБИОГРАФИЯ



АНТОН ЛАЗАРОВ ЛАЗАРОВ
Роден : 1992г.
Образование - Стопанска академия "Димитър А.Ценов" - бакалавър
Местожителство - София
Професионален опит - от 2015г. - до днешна дата
Образование - Професионален колеж по спорт - БИОФИТ
- СДК - Фитнес инструктор и кондиционен треньор - IV-то ниво
Експертиза - функционален фитнес,кондиционна подготовка, бокс, корекционна гимнастика/рехабилитация.
1. Защо да избера Вас за мой личен треньор?

-
В повечето зали треньорите по бокс/кикбокс въртят един и същ "репертоар/хореография", който с времето се изтърква и омръзва. Аз обичам да разнообразявам нещата всеки месец - чувал, лапи, спаринг, кондиционни упражнения, упражнения за баланс, за стойка, за рефлекс. Разнообразието с мен е гарантирано.
-
Повечето треньори не обичат или ги мързи да взаимодействат с клиентите си. Често дават заучени комбинации за изпълнение, след което сядат в ъгъла и чакат часовникът да отброи края на тренировката. Аз обичам да партнирам, да показвам, да корегирам; или най - общо казано - да взаимодействам с клиента.
-
Повечето треньори не поддържат постоянен контакт със своите клиенти. Аз поддържам постоянен контакт, сравняваме, коментираме и ако се наложи корегираме натоварванията, тренировките и храненето.
-
Повечето треньори разглеждат клиентите си като професионални спортисти, съответно и ги тренират като такива. Аз се съобразявам с физическите възможностите на всеки един от вас. Пределно наясно съм, че всеки има работа, семейство и др.ангажименти извън залата. Поради тази причина проявявам гъвкавост към всяка една тренировка така, че трениращият едновременно да се чувства бодър накрая, но и да е извлякъл максимума от тренировъчната сесия

2. Има ли вероятност да пострадам по време на тренировка?


Категорично не. За разлика от груповите тренировки, където има малък шанс за инцидент, при тренирането 1 на 1 с личен треньор, рискът от по - сериозен удар или сблъсък клони към нула.
3. Кога мога да очаквам резултати?
Колко време ще е нужно, за да постигна целите си?

На този въпрос мога да ви отговоря категорично след като се видим на живо и се опознаем, тъй като за всеки отговорът е различен на базата на : теглото, здравословното състояние, физическата активност, зададените цели и др. фактори.

4. Възрастта ми от значение ли е ?

Работил съм с клиенти на възраст от 8 до 65 години. За мен възрастта няма значение. Важно е да има желание и постоянство от страна на трениращия.


5. Нужна ли ми е специална екипировка/оборудване?

Не. На територията на залата има всичко необходимо като оборудване - ръкавици, бинтове, лапи и т.н. Нужно Ви е само удобно облекло и чисти маратонки. Разбира се, който има желание, може да се оборудва с негово собствено оборудване, но това вече е по желание на трениращия, а не като задължително условие.
Не. Така или иначе първият месец е по – скоро обучителен и опознавателен. Т.е. клиентът се запознава с движенията и основните техники в бокса, а треньорът с възможностите на клиента. След първия месец и след научаването на основите, вече постепенно започваме да надграждаме по отношение на темпо, бързина ио разбира се нови техники, похвати и тактики в този боен спорт.


6. Нямам никаква физическа подготовка.
Това ще представлява ли проблем за мен?
Да. Работил съм с хора с хернии, с инсулинова резистентност, с плоскостъпие, с хормонални проблеми и т.н. Аз не дискриминирам никого и съм склонен да помогна стига да има желание от ответната страна. Разбира се заболяването може да е с такова естество, че да забави процеса на работа, но не и да го спре.

7. Имам определени здравословни проблеми! Можем ли да работим в такъв случай заедно?


8. Колко често трябва да посещавам занятията Ви?

Зависи от вас самите. Зависи от свободното Ви време, финансовите възможности и разбира се – очакваните резултати. Моето изискване е да е минимум 2 пъти седмично, за да може да има градация в самия процес на работа.
Залата в която водя занятията е изцяло на мое разположение и имам възможност да Ви предоставя часове в които няма други клиенти.

9. Винаги ме е било срам да тренирам сред хора. Можем ли да тренираме насаме?
